Haber

AB’den Suriye’ye insani erişimi kolaylaştıracak adım

AB Konseyi’nden yapılan yazılı açıklamada, AB’nin Suriye’ye yönelik yaptırımlarının Beşar Esad rejimi ve destekçilerinin çıkar sağladığı ekonomi departmanlarını hedef aldığının altı çizildi.

Açıklamada, “AB yaptırım rejimi, ülkenin herhangi bir yerine insani yardım dağıtımının devam etmesini sağlamak için geniş kapsamlı bir insani muafiyet içeriyor” denildi. ” ifadesi yer aldı.

Açıklamada, Avrupa Konseyi’nin insani yardımın hızlı bir şekilde ulaştırılmasını kolaylaştıracak ek değişikliği bugünden itibaren kabul etme kararı aldığı belirtildi. listedeki kişi ve kuruluşlara, yetkili makamlardan ön izin alma zorunluluğundan feragat etmiştir.” bilgiler paylaşıldı.

Açıklamada, değişikliğin altı aylık bir süre için geçerli olduğu kaydedildi.

Esad Rejimine Yönelik AB Yaptırımları

AB’nin Suriye’ye yönelik yaptırım listesinde sivil halka uyguladığı baskı nedeniyle 289 kişi ve 70 kuruluş yer alıyor. Yaptırımlar arasında varlıkların dondurulması ve seyahat yasağı yer alıyor.

Rejime yakın iş insanları ve şirketleri hedef alırken, petrol ithalatı, belirli yatırımların kısıtlanması, Suriye Merkez Bankası’nın AB’deki varlıklarının dondurulması, iç baskıda kullanılacak ekipman ve teknolojilerin ihracatının kısıtlanması ve bağlantının izlenmesi de kapsam dahilindedir. önlemlerin. Yaptırımlar insani yardımın gönderilmesini engellemez.

habereregli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu