Haber

Annesini Öldüren Zanlıdan ‘Uyuşturucu’ Savunması

Geçen yıl İstanbul Bağcılar’da annesini öldüren ve tüm Türkiye’yi şoke eden Ali Sayan hakim karşısına çıktı. Zanlı ‘uyuşturucu kullanıyorum’ diyerek kendini savunurken, babası ve ağabeyi ondan şikayetçi olmadı.

Geçen yıl Bağcılar’da annesinin boğazını kesip sokağa başını sokan Ali Sayan, ilk kez hakim karşısına çıktı. Savunmasında olayı hatırlamadığını söyleyen Sayan, uyuşturucu kullandığını ve saldırgan tavrının bundan kaynaklandığını belirterek beraatini istedi.

Sanığın babası ve ağabeyi şikayetçi olmazken, baldızı Esergül Sayan, “Ali kapıyı açtığında elinde bıçak vardı, annesi ölmüştü. ‘Ali ne yaptı? öldürüyorsun, anneni mi öldürdün?’ Ali dedim, ‘Sus, komşular duymasın’ dedi. Ama kendinde değildi.Gözleri yerinden çıkacak gibiydi.

Zanlı Ali Sayan, olayı hatırlamadığını, hastaneye gittiğinde yaşadıklarını anladığını söyledi.

Sanık Ali Sayan’ın ağabeyi olay gününü mahkemede anlattı: “Olay günü kahvaltı yaptık. Ali kahvaltıya katılmadı. Sonra evden ayrıldım. Annem ve Ali evde kaldılar. Mahalleden bir çocuk beni aradı ve ‘Abi kaç, kardeşin anneni rehin aldı’ dedi. Eve gelene kadar her şey yapıldı. Ben şikayetçi değilim. Evden çıkıp eve gelmemin üzerinden yaklaşık yarım saat geçmişti. Bütün olaylar bu süre zarfında oldu.”

Cumhuriyet Savcısı, Ali Sayan’ın “canavarca bir hisle veya işkenceyle kasten kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis isteminde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu