Haber

CHP’nin kalesinden Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘istifa’ daveti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, partiye dinamizm ve esneklik kazandıracak yeni bir teşkilat anlayışına ihtiyaç duyduklarını belirterek, Kemal Kılıçdaroğlu için kazanı ayağa kaldırdı.

6 parti olan HDP ve Zafer Partisi’nin desteğine rağmen muhalefet, seçimden beklediği sonucu alamayan Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı ayaklanmaya başladı.

İMAMOĞLU ‘DEĞİŞTİR’ DEDİ ve fitili yaktı

CHP’nin başında girdiği tüm seçimleri kaybeden ve halen partisinin başında bulunan Kemal Kılıçdaroğlu karşısında kazanan ilk isim Ekrem İmamoğlu oldu. Seçimlerin ardından açıklama yapan İmamoğlu, partinin köklü bir değişikliğe ihtiyacı olduğunu belirtti.

İmamoğlu, “Kimse merak etmesin. Her şey yeniden başlar. Unutmayın, değişmeyen tek şey değişimdir. Her alanda, her ortamda değişim. Aynı şeyleri yaparak asla farklı sonuçlar beklemeyeceğiz.”dedi fitili ateşleyerek.

‘KILIÇDAROĞLU’DAN GOL’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SoyerCHP’de başladı “değiştirmek”harekete dahil oldu. “Susma değil, konuşma zamanı”Söyleyen Soyer, altılıların partisi “doğru olmak”dikkat çekmek, “Dünyadaki ve ülkedeki değişimlere ayak uydurabilecek partiye dinamizm ve esneklik kazandıracak yeni bir teşkilat anlayışına ihtiyacımız var”terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu