Haber

Elon Musk, yapay zeka teknolojisinde ChatGPT’ye rakip olmak için iş birliği yapıyor

SpaceX ve Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka chatbotu ChatGPT’ye rakip olacak yeni bir laboratuvar kurmak için yapay zeka araştırmacılarına başvurduğu kaydedildi.

Yahoo News’in bahis-iletişim kaynaklarından öğrendiği bilgilere göre Musk, ChatGPT ile rekabet edebilecek bir grup kurmak için Alphabet’in DeepMind yapay zeka biriminden kısa bir süre önce ayrılan araştırmacı Igor Babuschkin’i işe alıyor.

Musk ve Babuschkin’in yapay zeka araştırmalarına devam etmek için bir ekip kurmayı görüştükleri ancak projenin henüz erken aşamalarda olduğu ve spesifik ürünler geliştirmeye yönelik somut bir planın şu an için açıklanmadığı belirtiliyor.

Babushkin’in Musk’ın yeni girişimine henüz resmi olarak imza atmadığı aktarıldı.

OpenAI tarafından geliştirilen ve komut üzerine metin, şiir ve hatta bilgisayar kodu yazabilen metin tabanlı bir chatbot olan ChatGPT’nin kurucu ortakları arasında yer alan Musk, 2018 yılında yönetim kurulundan ayrıldı.

3 Aralık 2022’de Musk, Twitter’da “ChatGPT korkutucu derecede iyi. Tehlikeli derecede güçlü yapay zekadan uzak değiliz.” sözleri vardı.

celtikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu