Haber

Enkaz altında kalan 4 çocuk annesi yaşadıklarını şöyle anlattı: “Allah beni kurtarsın diye dua ettim”

Enkaz altında kalan 4 çocuk annesi yaşadıklarını anlattı: “Allah beni kurtarsın diye dua ettim”- Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden 1.5 gün sonra komşularının yardımıyla kurtarıldı. Hatay’da.

TOKAT – Kahramanmaraş merkezli depremde çöken evin ardından 1.5 gün sonra kurtarılan 4 çocuk annesi Fatma Okutucu, “Allah beni kurtarsın diye dua ettim” dedi.

Kahramanmaraş’ta 10 ilde on binlerce kişinin ölümüne neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremden 1,5 gün sonra Fatma Okutucu yaralandı. Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Gazi Mahallesi’ndeki tek konutundan komşularının yardımıyla firar eden kadın, Tokat’ta tedavi altına alındı. Tokat Devlet Hastanesi ortopedi servisinde omzundaki kırık nedeniyle il tedavisine devam eden Okutucu, depremle ilgili yaşadıklarını anlattı. Deprem sırasında evinde izlediği kuşların sesleriyle uyandığını belirten Okutucu, binanın bir anda yıkılarak molozların altına düştüğünü belirterek, “Sesimi kimseye duyuramadım. Dışarıdaki sesleri duydum. Ama beni duymadılar. Sonra komşular gelip beni kurtardı. Allah’ım beni kurtarsın diye dua ettim. Oğlum, kızım ve torunum öldü” dedi.

Deprem sırasında apartmanın ikinci katından atladı.

Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Armutlu Mahallesi’nde oturan Hakan Okutucu da deprem sırasında yaşadıklarını anlattı. Depremin şiddetiyle uykusundan uyandığını belirten Okutucu, “O an çaresizce evden çıkmaya çalıştık. İkinci katta oturuyorduk, apartmanın merdivenleri çöktü. Binanın zemini tamamen çökmüştü. 2. katın balkonundan atlayarak kurtuldum. Evde kadın ve çocuklar vardı. Onları kurtarmak için yardım çağırmaya gittim. Ailemi bulamadım. eve döndüğümde Onları insanların toplandığı alanda buldum” dedi.

Okutucu, kendilerine yakın bir mahallede tek başına yaşadığı evde annesinin de enkaz altında olduğunu belirterek, “Annemin kaldığı ev çöktü. Biz de kurtarmayınca kurtarma ekiplerinin gelmesini bekledik. Bir ses. Biz toplanma alanında beklerken annemi dışarı çıkardılar ve o da bizi arıyordu. Annemi karşımızda görünce koşarak sarıldık” dedi Okutucu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu