Haber

Erdoğan Kısıklı’da zaferini ilan etti

Cumhur İttifakı Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kısıklı’da halka hitaben yaptığı konuşmada, “Milletimizin teveccühü ile Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu tamamladık” sözleriyle seçimi kazandığını ilan etti. .

Kendisine oy verenlere şükranlarını sunan Erdoğan, “Önümüzdeki 5 yıl boyunca ülkeyi yönetme sorumluluğunu bize bir kez daha emanet eden milletimizin her bir ferdine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Erdoğan, “Güveninize layık olacağız. 21 yıl hak ettiğimiz gibi olacağız. Ben ne dediysem pazara kadar değil, mezara kadar birlikte olacağız” sözlerini kullanan Erdoğan, “Geleceğiz dedik. öyle bir kazan ki kimse kaybetmesin. Yani bugün sadece Türkiye kazanıyor”.

2024 yerel seçimlerini işaret etti

“Türkiye’nin asrın kapısını açtık ama beraber açtık” diyen Erdoğan, “Her zaferi yine sizlerle birlikte kutlayacağız.” 2024’te yapılacak yerel seçimlere işaret eden Erdoğan, “Şimdi önümüzde 2024 var. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? 2024 yerel seçimlerinde hem Üsküdar’ı hem de İstanbul’u kazanmaya hazır mıyız? Durmayacağız, çok çalışacağız.”

“Milletimiz birlik ve beraberliğine sahip çıkıyor. Bugünkü seçimlerin en büyük beyanatı budur. Seçim sonuçları bir kez daha göstermiştir ki bu ülkenin kazanımlarına kimse göz dikemez.” Halkımızın sahip olduğu hak ve özgürlüklere el koyamaz. Milletimize kimse sahip çıkamaz. Halkımızı hor göremez, halkımıza hakaret edemez, gençlerimizi kendi mesnetsiz karanlıklarına sürükleyemez. Kimse Türkiye’ye parmak sallayamaz.” dedi.

Balkon, Cumhurbaşkanlığı’nda konuşma yapacak

“Önümüzdeki dönemde milletimize ne söz verdiysek onu yapacağız. Tutamayacağımız sözü vermeme ilkemize de bağlı kalacağız” diyen Erdoğan, Ankara’ya giderek balkon konuşması yapacağını da sözlerine ekledi. Külliye” bu kez.

DW/JD, Birleşik Krallık

dogansehirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu