Haber

İzmir Valiliği’nden Büyükşehir Belediyesi’nin yardım kampanyasına ilişkin açıklama

İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in deprem bölgesine yapılacak yardıma ilişkin valilikten izin beklediğini açıklamasına ilişkin açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, Tunç Soyer’in bir televizyon programında “bağış kampanyasıyla ilgili olarak İzmir Valiliği’nden izin beklediğini” açıklamasının ardından Tunç Soyer ile yüz yüze görüşüldüğü belirtildi. depremden etkilenen vatandaşlar için”

Görüşmede, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir TV kanalında yapılacak kampanyayı AFAD İzmir İl Müdürlüğü ile imzalanacak protokol çerçevesinde yürütebileceği ve bu noktada sağlanan yardımın kullanılabileceği ifade edildi. Hem bölgedeki depremzedeler için hem de İzmir’e gelen depremzedeler için.

Açıklamada şu sözler yer aldı:

“Bu kampanyaya özel olarak açılacak bir hesapta, hem nakit hem de SMS yoluyla toplanacak bağışlar, kalıcı bir yerleşim bölgesi olan AFAD’ın ortasında imzalanacak protokol çerçevesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne verilecek. Konteyner kent, çadırkent, AŞ deprem bölgesinde kurulacak konut veya İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin talebi doğrultusunda kira dahil nakdi ve ayni ihtiyaçların karşılanmasında kullanılmak üzere, Büyükşehir Belediyesi’nin talebi doğrultusunda harcama formülleri önerildi. yardım, depremzedelerin yerleşmesi.

Açıklamada, Tunç Soyer’in de bu formülleri değerlendirip kararını bildireceğinden bahsettiği kaydedildi.

seydisehir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu