Yaşam

Türkiye’nin ilk vegan dostu belediyesi olan Didim Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Didim Vegfest renkli görüntülerle sona erdi.

Didim Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Türkiye’nin ilk, dünyanın ikinci vegan şehri Didim, Didim’in nadide tarihi değerlerinden biri olan binlerce yıllık Apollon Tapınağı çevresinde 5. kez düzenlendi. Ülkemizden ve dünyadan vegan ideolojisine inanan katılımcı ve aktivistlerin katıldığı festivalde birbirinden keyifli anlar yaşandı. Her yıl büyümeye devam eden Didim Vegfest, 200 binden fazla konuğu ağırlarken, festival kapsamında düzenlenen panel, söyleşi ve mutfak atölyesi etkinliklerine de davetlilerin katılımı yoğun oldu.

VEGFEST’TE DÜNYA REKORU YİNE KIRILDI!

Didim Belediyesi tarafından bu yıl 5.si düzenlenen Didim Vegfest unutulmaz anlara sahne oldu. Festival kapsamında mutfak atölyesinde 5 metrelik vegan ısırgan ağacı yapılarak dünya rekoru kırıldı. Vinç yardımıyla çörek ağacına ulaşan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, ağaca son lokmayı da koyarak 40 kilo vegan çikolata sosu ağaca döktü. Geçen yıl kırılan 50 metrelik vegan sarmanın ardından bu yılki 5 metrelik vegan ısırgan ağacı festivalde kırılan ikinci rekor oldu.

VATANDAŞLAR KONSERLERLE KEYİFLENDİRDİ!

Türkiye’nin ilk ve tek Vegan Festivali olan Didim Vegfest’e katılan konuklar, festival kapsamında düzenlenen konserlerle de büyük beğeni topladı. Festival etkinlikleri kapsamında, festivalin ikinci gününde Pınar Keleş ve Zeynep Casalini konserleri gerçekleştirildi. Konserin son gününde Ceylan Ertem sevenleriyle buluştu. Binlerce kişinin yoğun ilgi gösterdiği konser renkli anlara sahne oldu.

ATABAY “KATILAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Didim Belediye Başkanı A.Deniz ATABAY, festivale katılan herkese teşekkür ederek, “Bu yıl 5’incisini düzenlediğimiz, Türkiye’nin ilk Vegan festivali olan Didim Vegfest’e katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Vegan festivali, vegan felsefesini yaymak için tüm canlıların yaşamına saygı duyan bir düşünceye sahip olduğu için insanlık için son derece önemlidir. Festivalimizi her yıl üzerine ekleyerek büyütmeye devam ediyoruz. Bir sonraki festivalde görüşmek dileğiyle.” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-bahsili.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu